HPE ProLiant DL20 Gen11 Intel Xeon E-2434 3.4GHz 4c 1P 32GB-U 4SFF 2x480GB SATA SSD 800W PS EU Server
Tillverkare: HEWLETT PACKARD ENTERPRISE
ID: P78087-425
570390€
Visa Moms 0%
Visa Moms 25.5%
Multitronic Vasa
Multitronic Jakobstad
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Villmanstrand
Multitronic Mariehamn
Produktspecifikation
Beskrivning
På lager i butiker
Leverans
Prisutveckling
| Tekniska data | |
| Enhetstyp | SSD |
| Processor | |
| Processor | E-2434 |
| Antal processorer installerade | 1 |
| Processortillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel Xeon |
| Processorkärnor | 4 |
| Processorboostfrekvens | 5 GHz |
| Processorns cache | 12 MB |
| Processorfrekvens | 3,4 GHz |
| Processorns cachetyp | Smart Cache |
| Prestandakärnor | 4 |
| Minne | |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Minne klockhastighet | 4800 MHz |
| Minneslayout | 1 x 32 GB |
| Internminne | 32 GB |
| Anslutningar | |
| Expansionsplatser | Two maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs. |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 4 |
| Strömtillförsel | |
| Nätaggregatstyp | 1x HPE 800W Flex Slot Titanium Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit |
| Strömförsörjning | 800 W |
| Antal huvudnätaggregat | 1 |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | ![]() |
| LAN-styrenhet | Broadcom BCM5719 |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Lagringsmedia | |
| Diskkapacitet | 480 GB |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Total lagringskapacitet | 960 GB |
| Antalet installerade hårddiskar | 2 |
| Solid-state drive-gränssnitt | SATA III |
| RAID-stöd | ![]() |
| Antalet installerade SSD | 2 |
| RAID-kontroller som stöds | Embedded Intel VROC SATA (formerly known as Intel RSTe) |
| SSD-storlekar som stöds | 2.5" |
| Övriga egenskaper | |
| Säkerhetsegenskaper | Embedded Trusted Platform Module (TPM) 2.0 enabled by default. For servers shipping to China, the TPM is disabled. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Hårddiskstyp | 2x HPE 480GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |
| Standardfläktar | 3x High Performance Fans |
| Antal processorer som stöds | 1 |
| Design | |
| Rackmontering | ![]() |
| Chassityp | Rack (1U) |
| Prestanda | |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with intelligent provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) (standard) HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (optional, requires licenses), and HPE Compute Ops Management (optional subscription available) |
| Trusted Platform Module (TPM) | ![]() |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| EAN | 0190017771854 |
| Garanti | 3 år |
| Source: Icecat.biz | |
Are you looking for a compact and versatile 1U server that supports edge workloads like security monitoring in a variety of environments? The reliable HPE ProLiant DL20 Gen11 server delivers a compact and versatile server with enhanced security at an affordable price. Deploy the short-depth rack form factor in small, remote, or branch offices, as a powerful point of sale platform in transport, retail, and hospitality environments or as a flexible configuration for customization in space constrained environments of military and government customers. Blending performance, reliability, and manageability, this one-socket, 1U server featuring Intel Xeon E processors provide unique enterprise-class capabilities at a great value—making it an ideal rack server platform for growing businesses, enterprises, and service providers. Outstanding configuration flexibility caters to a variety of business requirements and a wide range of qualified options fits a variety of needs.
What is new supporting point:
Supports Intel Xeon E-2400 Series processors, up to 8 cores.
HPE InfoSight provides a cloud-based analytics tool that predicts and prevents problems before your business is impacted.
Optional HPE iLO management port as an option kit for faster data transmission with enhanced security.
One PCIe Gen5 slot for greater I/O bandwidth.
One OCP slot for greater I/O bandwidth.
What is new supporting point:
Supports Intel Xeon E-2400 Series processors, up to 8 cores.
HPE InfoSight provides a cloud-based analytics tool that predicts and prevents problems before your business is impacted.
Optional HPE iLO management port as an option kit for faster data transmission with enhanced security.
One PCIe Gen5 slot for greater I/O bandwidth.
One OCP slot for greater I/O bandwidth.
Multitronic Vasa: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Jakobstad: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 17:00
Multitronic Villmanstrand: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 17:00
Avhämtning från butiken
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Posti: Paketautomater och serviceställen
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Posti: Postpaket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Matkahuolto: Paketautomater och serviceställen
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Posti: Till dörren-paket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Matkahuolto: Företagspaket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Matkahuolto: Hempaket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Posti: Hempaket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
De tekniska uppgifterna ovan är endast avsedda som referens och kan ändras. Vi förbehåller oss rätten att korrigera tryckfel och att använda illustrationer som vägledning. Viss text kan vara autogenererad eller maskinöversatt, vilket kan leda till felaktigheter.

