Brother TZeCL6 - Roll (3.56 cm x 8 m) 1 rulla (rullat) puhdistusteippi malleihin P-Touch PT-3600, 530, 550, 9200, 9400, 9500, 9600, 9700, 9800, D800, P900, P950
Manufacturer: BROTHER
ID: TZECL6
2890€
Show VAT 0%
Show VAT 25.5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Mariehamn
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Technical details | |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 40 g |
| Height | 90 mm |
| Width | 40 mm |
| Depth | 70 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 87 g |
| Features | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Compatibility | Brother PT-3600, PT-530, PT-9200DX, PT-9200PC, PT-940 |
| Product colour | Black |
| Tape width | 3.6 cm |
| Brand compatibility | Brother |
| Product type | Print head cleaning tape |
| Maximum number of cleaning cycles | 100 |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 1800 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Pallet gross weight | 180 kg |
| Pallet gross height | 13.7 cm |
| EAN | 4977766692816 |
| Warranty | 1 year |
| Source: Icecat.biz | |
Developed to work perfectly with our P-touch labelling machines, this genuine Brother TZe-CL6 printhead cleaning tape cassette removes dust and debris to restore your printer to its optimal performance and ensure your labels are always easily readable. Suitable for use on TZ and TZe P-touch models that accept up to 36mm tape widths.
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Fetch from the shop
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Postal package
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Doorstep delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Business Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Home Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Home delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.
