Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Anslutningar | |
| Antal installerade SFP+-moduler | 0 |
| Antal installerade SFP-moduler | 0 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 2.5G Ethernet (100/1000/2500) |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 8 |
| Strömanslutning | AC-ingångskontakt |
| Antal SFP28-ingångar | 2 |
| Antal 2.5G ethernetportar (koppar) | 8 |
| Antal 10G ethernetportar (koppar) | 8 |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 2,9 kg |
| Höjd | 43,2 mm |
| Bredd | 220 mm |
| Djup | 300 mm |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 133.5 W |
| Strömkälla | AC |
| Strömförbrukning (max) | 351.5 W |
| Strömförsörjning ingår | ![]() |
| Miljökrav | |
| Altitud vid drift | 0 - 3000 m |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 90% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 95% |
| Höjd över havet i avstängt läge | 0 - 3000 m |
| Protokoll | |
| Lednings Protokoll | SNMP V1, V2, V3 |
| Router-protokoll | OSPF, OSPFv2, OSPFv3, RIP, RIP-1, RIP-2 |
| GARP VLAN Registration Protocol (GVRP) | ![]() |
| Nätverk | |
| Full duplex | ![]() |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1Qav, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ak, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u |
| Flödeskontroll | ![]() |
| Länkaggregering | ![]() |
| Broadcast Storm-kontroll | ![]() |
| Antal VLAN | 4093 |
| STP (Spanning Tree Protocol) | ![]() |
| VLAN-stöd | ![]() |
| 10G stöd | ![]() |
| 6till4 tunnel | ![]() |
| VLAN-funktioner | MAC address-based VLAN, Private VLAN, Voice VLAN |
| IPv4-rutter | 512 |
| Ipv6-rutter | 256 |
| Dataöverföring | |
| Adresstabellstorlek | 16000 poster |
| Switch kapacitet | 140 Gbit/s |
| Jumbo Frames stöd | ![]() |
| Lagra-och-vidarebefordra | ![]() |
| Paketbuffertminne | 32 MB |
| Latens (10 Gbps) | 2.27 µs |
| Genomströmning | 372 Mpps |
| Jumboramar | 12000 |
| Förpackning | |
| Typer av nätkontakter som ingår | EU, UK, NA |
| Bevakning | |
| MAC-adressfiltrering | ![]() |
| Statisk portsäkerhet | ![]() |
| Åtkomstkontrollista (ACL) | ![]() |
| IGMP-snooping | ![]() |
| DoS-attacker | ![]() |
| Autentiseringstyp | RADIUS, TACACS+ |
| Lösenordsskydd | ![]() |
| Loopskydd | ![]() |
| BPDU-filtrering/-skydd | ![]() |
| Autentisering | Gäst VLAN, MAC-baserad auktorisering |
| Root-skydd | ![]() |
| Algoritmer för schemaläggning av köer | Strict Priority Queue (SPQ), Weighted random early detection (WRED) |
| Åtkomstkontrollista (ACL) ingress | 511 |
| Åtkomstkontrollista (ACL) egress | 1023 |
| IGMP proxy | ![]() |
| DHCP-funktioner | DHCP Option 150, DHCP Option 66, DHCP Option 67, DHCP relay, DHCP server, DHCP snooping |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | BSMI, CCC, CE, Federal Communications Commission (FCC), Low Voltage Directive (LVD) |
| Management features | |
| Switch-lager | L3 |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | ![]() |
| Webbaserad adminstraion | ![]() |
| Switch typ | hanterad |
| ARP-inspektion | ![]() |
| Förpackningens innehåll | |
| Kabel inkluderad | AC, USB Type-C |
| Snabbstartsguide | ![]() |
| Rackmonteringssats | ![]() |
| Övriga egenskaper | |
| Strömförsörjning | 550 W |
| Design | |
| Rackmontering | ![]() |
| Formfaktor | 1U |
| LED-indikatorer | ![]() |
| Produktens färg | Svart |
| Staplingsbar | ![]() |
| Luftflödesriktning | Bakåtriktat luftflöde |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | ![]() |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 3314 W |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 90 W |
| Antal Power over Ethernet 4PPoE (PoE++)-portar | 48 |
| Prestanda | |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Internminne | 2048 MB |
| Processor | ARM Cortex-A57 |
| Flashminne | 512 MB |
| Minnestyp | DDR4-SDRAM |
| Inbyggd processor | ![]() |
| sFlow | ![]() |
| Hållbarhet | |
| Multicast-stöd | ![]() |
| Multicast listener discovery (MLD)-snooping | Y |
| Uppfyller hållbarhetskrav | ![]() |
| EAN | 5715328108677 |
| Garanti | 5 år |
| Source: Icecat.biz | |
Förbättra dina nätverksfunktioner med Netgear MSM4310 8-portars hanterade switch, utformad för att tillgodose avancerade anslutningsbehov i medelstora till stora miljöer. Denna switch erbjuder 8 höghastighets 2.5G PoE++-portar och dubbla 25G SFP28-uplinks, vilket säkerställer optimal prestanda för mediarika applikationer. De avancerade funktionerna i MSM4310 förbättrar ditt nätverks effektivitet samtidigt som de förenklar hanteringen av AV-installationer, vilket gör den till en idealisk lösning för proffs som söker pålitliga och robusta nätverkslösningar.
Med sin halva bredd kan MSM4310 enkelt få plats i ett enda rackutrymme, perfekt för installationer där utrymme är en bristvara. Fullpackad med en omfattande Layer 3-funktionsuppsättning, inklusive statisk, policybaserad och dynamisk routing, ger den den flexibilitet och skalbarhet som krävs för växande nätverkskrav. Framtidssäkra din installation med upp till 551 W total PoE-budget och upplev oavbruten anslutning med hjälp av dess virtuella chassistackning och hitless failover-funktioner.
Beräknad leverans: 06.05 - 11.05
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 06.05 - 11.05
Idag: 09:00 - 17:00
Beräknad leverans: 06.05 - 11.05
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leverans: 06.05 - 11.05
Idag: 10:00 - 18:00
Beräknad leverans: 06.05 - 11.05
Idag: 10:00 - 17:00
Beräknad leveranstid: 06.05 - 11.05
Beräknad leveranstid: 06.05 - 10.05
Beräknad leveranstid: 07.05 - 11.05
Beräknad leveranstid: 07.05 - 11.05
Beräknad leveranstid: 07.05 - 10.05
Beräknad leveranstid: 06.05 - 11.05
Beräknad leveranstid: 06.05 - 11.05
Beräknad leveranstid: 07.05 - 10.05


