2290€
Visa Moms 0%
Visa Moms 25.5%
Multitronic Vasa
Multitronic Jakobstad
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Villmanstrand
Multitronic Mariehamn
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Produktspecifikation
Beskrivning
På lager i butiker
Leverans
Prisutveckling
| Tekniska data | |
| Total mängd återvinningsbara material använda i tillverkningen | 60% |
| Hållbara tekniker och material | 60% recycled pre-consumer glass |
| Återvinningsbara material använda i tillverkningen | Återvunnetˌ härdat glas |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 5 g |
| Höjd | 44,7 mm |
| Bredd | 42,5 mm |
| Djup | 2 mm |
| Skärmstorled (H x B) | 44,66 x 42,46 mm |
| Tjocklek | 2 mm |
| Förpackning | |
| Vikt inkl. förpackning | 20 g |
| Låddjup | 8 mm |
| Höjd | 130 mm |
| Förpackningens bredd | 108 mm |
| Förpackningens innehåll | |
| Förpackningstyp | Upphängbar förpackning |
| Rengöringsduk | ![]() |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Rengöringssats | ![]() |
| Våtservett | ![]() |
| Torr duk | ![]() |
| Prestanda | |
| Material | Härdat glas, Silikon |
| Produktens färg | Svart |
| Lätt att rengöra | ![]() |
| Lätt att ta bort | ![]() |
| Lätt att applicera | ![]() |
| Appliceras utan bubblor | ![]() |
| Torr applicering | ![]() |
| Rundade kanter | ![]() |
| Oleofob beläggning | ![]() |
| Egenskaper | |
| Kompatibilitet | iPhone 16, iPhone 16 Plus |
| Ursprungsland | Kina |
| Skyddsfunktioner | Reptålig, Stöttålig |
| Brand kompatibilitet | Apple |
| Produktkompatibilitet | Mobiltelefon / smartphone |
| Produkttyp | Kameralinsskydd |
| Installationssätt | Helt självhäftande |
| Genomskinligt skärmskydd | |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 7007190000 |
| EAN | 5715685002984 |
Equipped with tougher-than-tough ceramic glass and a beautiful titanium frame, this PanzerGlass® Hoops® camera lens protector protects your lenses, while looking great! Scratch-creating bumps, drops on stone-hard floors, and other hazards of everyday life are no match for these slim profile optic rings. There’ll be no “Oops!” with Hoops®! And if you’re worried about image distortion, rest easy: Hoops® don’t affect the clarity of your lenses or the quality of your photos – they just give you a bit more peace of mind.
Hoops® protect and prolong the lifetime of your phone so that one day you can pass it on to someone else who will love it just as much as you do. It’s the new circle of phone life. By extending the lifespan of our devices, we postpone the need to produce new devices. This is one way of working toward a more sustainable future. Another is to use less packaging: In 2024, we reduced the amount of paper in our PanzerGlass® core product packaging design by an average of 66 %*. And of course, we continue to deliver all our products in recyclable FSC™-certified boxes.
The optic rings are designed for easy application and perfect fit. They are equipped with a silicone adhesive along the edges and come with an easy-to-use applicator that makes installation a piece of cake (seriously!). And remember: Once installed, you’ll never again fear your phone falling camera-first. This might not happen, but then again … it might!
*Reduction from 2022-2024 measured by comparing selected products from the PanzerGlass® core range.
Hoops® protect and prolong the lifetime of your phone so that one day you can pass it on to someone else who will love it just as much as you do. It’s the new circle of phone life. By extending the lifespan of our devices, we postpone the need to produce new devices. This is one way of working toward a more sustainable future. Another is to use less packaging: In 2024, we reduced the amount of paper in our PanzerGlass® core product packaging design by an average of 66 %*. And of course, we continue to deliver all our products in recyclable FSC™-certified boxes.
The optic rings are designed for easy application and perfect fit. They are equipped with a silicone adhesive along the edges and come with an easy-to-use applicator that makes installation a piece of cake (seriously!). And remember: Once installed, you’ll never again fear your phone falling camera-first. This might not happen, but then again … it might!
*Reduction from 2022-2024 measured by comparing selected products from the PanzerGlass® core range.
Multitronic Vasa: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Jakobstad: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 17:00
Multitronic Villmanstrand: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 17:00
Avhämtning från butiken
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Posti: Paketautomater och serviceställen
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Posti: Postpaket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Matkahuolto: Paketautomater och serviceställen
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Posti: Till dörren-paket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Matkahuolto: Företagspaket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Matkahuolto: Hempaket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Posti: Hempaket
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
Beräknad leveranstid: Ingen leverans information
De tekniska uppgifterna ovan är endast avsedda som referens och kan ändras. Vi förbehåller oss rätten att korrigera tryckfel och att använda illustrationer som vägledning. Viss text kan vara autogenererad eller maskinöversatt, vilket kan leda till felaktigheter.

