Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Prosessori | |
| Suoritinvalmistaja | Intel |
| Yhteensopivat prosessorit | Intel Xeon |
| Prosessorin kanta | LGA 4677 |
| Muisti | |
| Sisäinen enimmäismuisti | 2,05 TB |
| ECC | ![]() |
| Non-ECC | ![]() |
| Tuetut muistin kellotaajuudet | 4800,5600 MHz |
| Tuetut muistityypit | DDR5 |
| Muistikanavat | Octa-kanava |
| Unbuffered memory | ![]() |
| Muistipaikkojen tyyppi | DIMM |
| Muistien tuettu koko | 16GB, 32GB, 64GB, 128GB |
| Muistipaikkojen lukumäärä | 16 |
| Tuetun muistikellon nopeus (enint.) | 5600 MHz |
| Paino ja mitat | |
| Tuotteen leveys | 304,8 mm |
| Tuotteen syvyys | 330,2 mm |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Varastointilämpötila | -40 - 70 °C |
| Käyttölämpötila (T-T) | 10 - 35 °C |
| Säilytysympäristön kosteus | 20 - 90% |
| Verkko | |
| Ethernet LAN | ![]() |
| Bluetooth | ![]() |
| LAN-kontrolleri | Intel X710-AT2 |
| Wi-Fi | ![]() |
| Ethernet-liitännän tyyppi | 10 Gigabit Ethernet |
| Sisäinen I/O | |
| USB 2.0-liittimet | 1 |
| CPU-tuuletinliitin | ![]() |
| COM-liitinten määrä | 1 |
| ATX-virtaliitin (24-pin) | ![]() |
| EATX-virtaliitinten määrä | 2 |
| Etupaneelin ääniliitin | ![]() |
| TPM-liitin | ![]() |
| EPS virtaliitin (8-pin) | ![]() |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) liittimet | 1 |
| SATA III-liittimiä | 10 |
| Etupaneelin liitin | ![]() |
| Takapaneelin I/O-portit | |
| Sarjaporttien määrä | 1 |
| USB 2.0 -porttien määrä | 0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 2 |
| VGA (D-Sub) -porttien määrä | 1 |
| DVI-D -portteja | 0 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 0 |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) C-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) A-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) C-tyypin porttien määrä | 0 |
| Tallennustilan ohjaimet | |
| Tuettujen HDD:iden lukumäärä | 10 |
| RAID-tuki | ![]() |
| Tuetut tallennusasematyypit | HDD & SSD |
| Tuetut tallennusasemaliitännät | M.2, SATA III |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 2,75 kg |
| Laajennuspaikat | |
| PCI Express x16 korttipaikkoja | 5 |
| M.2 (M) paikkojen määrä | 2 |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) -paikat | 5 |
| BIOS | |
| Clear CMOS nappula | ![]() |
| Muut ominaisuudet | |
| Paino | 1,75 kg |
| Grafiikka | |
| Näytönohjain | AST2600 |
| Näytönohjainperhe | ASPEED |
| Sisäinen näytönohjain | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Emolevyn piirisarja | Intel C741 |
| Emolevyn muototekijä | Laajennettu ATX |
| Emolevyn piirisarjan perhe | Intel |
| Komponentti (tuotteelle) | Palvelin |
| Tuotetyyppi | Emolevy |
| EAN | 4711636266833 |
ASUS Z13PE-D16/ASMB11 on Extended ATX -kokoluokan palvelinemolevy, joka on suunniteltu vaativiin yritystason työkuormiin. Se perustuu Intel C741 -piirisarjaan ja sisältää kaksi LGA 4677 -kantaa, jotka mahdollistavat kahden Intel Xeon -suorittimen käytön samanaikaisesti. Emolevyn rakenne painottaa vakautta ja suorituskykyä, mikä tekee siitä soveltuvan datakeskuksiin, virtualisointiympäristöihin ja ammattitason palvelinasennuksiin. Vankka virransyöttö ja TPM-tuki varmistavat järjestelmän luotettavan toiminnan.
Laite tukee suurta muistikapasiteettia kuudentoista DDR5-muistipaikkansa kautta, mahdollistaen jopa 2048 Gt ECC-muistia kahdeksankanavaisessa tilassa. Tallennusvaihtoehdot ovat monipuoliset kymmenen SATA III -liitännän ja kahden M.2-paikan ansiosta. Verkkoyhteyksistä vastaa kaksi 10 gigabitin Ethernet-porttia, ja laajennettavuuden varmistaa viisi PCIe 5.0 x16 -paikkaa. Integroitu ASPEED AST2600 -prosessori mahdollistaa järjestelmän kattavan etähallinnan.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Emolevyn muotokerroin on Extended ATX
- Varustettu kahdella LGA 4677 -prosessorikannalla
- Yhteensopiva Intel Xeon -sarjan suorittimien kanssa
- Perustuu Intel C741 -piirisarjaan
- Kuusitoista DDR5-muistipaikkaa, enimmäismuisti 2048 Gt
- Tukee kahdeksankanavaista ECC-muistiarkkitehtuuria
- Tarjoaa kymmenen SATA III- ja kaksi M.2-tallennusliitäntää
- Sisältää viisi PCIe 5.0 x16 -laajennuspaikkaa
- Kaksi 10 gigabitin Ethernet-verkkoliitäntää
- Integroitu ASPEED AST2600 -etähallintaprosessori
- Virransyöttö 24-pinnisen ATX- ja 8-pinnisten EPS-liittimien kautta
- Sisältää TPM-liitännän tietoturvaa varten
Arvioitu toimitus: 04.05. - 06.05.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.05. - 06.05.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.05. - 06.05.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.05. - 06.05.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.05. - 06.05.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 04.05. - 06.05.
Arvioitu toimitusaika: 04.05. - 05.05.
Arvioitu toimitusaika: 05.05. - 06.05.
Arvioitu toimitusaika: 05.05. - 06.05.
Arvioitu toimitusaika: 05.05.
Arvioitu toimitusaika: 04.05. - 06.05.
Arvioitu toimitusaika: 04.05. - 06.05.
Arvioitu toimitusaika: 05.05.
- manual pdf (English)


