17690€
Show VAT 0%
Show VAT 25.5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Mariehamn
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Audio | |
| Built-in speaker(s) | ![]() |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Docking |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| DC-in jack | ![]() |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 820 g |
| Height | 55.6 mm |
| Width | 345 mm |
| Depth | 162.5 mm |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | 8 - 95 °C |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 43 °C |
| Networking | |
| Ethernet LAN | ![]() |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Storage | |
| Built-in HDD | ![]() |
| Other features | |
| Charging connector | ![]() |
| Performance | |
| Certification | FCC, AS/NZS DoC, EC-DoC, sDOC, CB, GOST (Russia),UkrSEPRO, VCCI, BSMI, KC (Korea),NOM, CE, UL |
| Plug and Play | ![]() |
| Product colour | Black |
| Card reader integrated | ![]() |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Optical drive included | ![]() |
| Charging function | ![]() |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| EAN | 0887770906684 |
| Warranty | 1 year |
| Source: Icecat.biz | |
Everything you need, nothing you don’t. Completely re-designed for a new generation of ThinkPads, snap into the ThinkPad Basic Dock with and get connected to your Local Area Network/Internet and workplace accessories such as an external display, keyboard, mouse and printer so you can get more done faster. One of the dock’s USB ports also supports always-on mobile device charging, which means that you can charge your mobile phone or tablet, even when your notebook is away. Our unique physical alignment guarantees perfect notebook-dock alignment every time. Ideal for: Individuals above-and-beyond the budget and small businesses which need the basics done right.3x USB 2.0, one supports always-on USB charging 1x USB 3.0 10/1000 Gigabit Ethernet, supports enterprise manageability 1x VGA Driver-free, perfect video quality Charges your ThinkPad with your system’s ThinkPad AC Adapter Security lock hole Convenient eject button for one-step system removal Physical rear alignment for a perfect dock every time Smaller desktop footprint vs Series 3 docking stations
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Fetch from the shop
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Postal package
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Doorstep delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Business Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Home Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Home delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.


