4990€
Show VAT 0%
Show VAT 25.5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Mariehamn
Key Specifications
Choose one or multiple features to search for items that have the same specifications.
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 74 g |
| Width | 40 mm |
| Package depth | 237 mm |
| Package height | 12.5 mm |
| Package width | 76 mm |
| Wrist size range | 130 - 180 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Features | |
| Compatibility | Watch Series 9 41mm, Watch Series 8 41mm, Watch Series 7 41mm, Watch Series 6 40mm, Watch SE (3rd Gen) 40mm, Watch SE (2nd Gen) 40mm, Watch SE (1st Gen) 40mm, Watch Series 5 40mm, Watch Series 4 40mm, Watch Series 3 38mm, Watch Series 2 38mm, |
| Material | Fluoroelastomer |
| Product colour | Yellow |
| Brand compatibility | Apple |
| Buckle colour | Stainless steel |
| Product type | Watch Band |
| Band size | S/M |
| Colour name | Neon Yellow |
| Vendor collection name | Sport Band |
| Compatible device type | Smartwatch |
| EAN | 0195950534412 |
| Warranty | 1 year |
The Apple Watch Sport Band is crafted from a custom high-performance fluoroelastomer. It is tough and durable, yet surprisingly soft. The smooth and dense material sits elegantly on your wrist and feels comfortable against the skin.
An innovative pin-and-tuck closure ensures a secure fit while keeping the design clean and streamlined, so your Apple Watch always looks as good as it feels.
What’s in the Box:- Apple Watch Sport Band
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Fetch from the shop
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Postal package
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Doorstep delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Business Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Home Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Home delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.
