LENOVO DCG TopSeller Emulex VFA5.2 ML2 Dual Port 10GbE SFP+ Adapter
Manufacturer: LENOVO
ID: 00AG560
94390€
Show VAT 0%
Show VAT 25.5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Mariehamn
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
Manuals
| System requirements | |
| Server operating systems supported | Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2 |
| Ports & interfaces | |
| Interface | Fiber |
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | PCI Express |
| Fiber ports quantity | 2 |
| Fiber optic connector | SFP+ |
| Weight & dimensions | |
| Height | 69 mm |
| Width | 17 mm |
| Depth | 168 mm |
| Energy management | |
| Power consumption (typical) | 14.4 W |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 55 °C |
| Networking | |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.1Qaz, IEEE 802.1Qbb, IEEE 802.1ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3p, IEEE 802.3x |
| Quality of Service (QoS) support | ![]() |
| Jumbo frames support | ![]() |
| iSCSI support | ![]() |
| VLAN tagging | ![]() |
| Jumbo frames | 9216 |
| Packaging data | |
| Package weight | 450 g |
| Other features | |
| Receive Side Scaling (RSS) | ![]() |
| Design | |
| Internal | ![]() |
| Compatible products | x3550 M5 x3650 M5 x3850 X6/x3950 X6 nx360 M5 x3750 M4 x3850 X6/x3950 X6 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| EAN | 0889488109692 |
| Warranty | 1 year |
| Source: Icecat.biz | |
Unfortunately we don't have any product information for this product.
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Fetch from the shop
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Postal package
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Doorstep delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Business Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Home Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Home delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
- PDF document (English)
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.

