20690€
Show VAT 0%
Show VAT 25.5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Mariehamn
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Weight & dimensions | |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Roll length | 30.5 m |
| Roll width | 111.8 cm |
| Packaging data | |
| Package weight | 11.8 kg |
| Package depth | 1138 mm |
| Package height | 141 mm |
| Package width | 141 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 120 x 1156 x 117 mm |
| Paper dimensions | 44" x 30.5m |
| Country of origin | Germany |
| Features | |
| Compatible products | SureColor SC-T7200D SureColor SC-T7200 SureColor SC-P9500 Spectro SureColor SC-P9500 SureColor SC-P9000V SureColor SC-P9000 Violet Spectro SureColor SC-P9000 SureColor SC-P9000 STD Spectro SureColor SC-P9000 STD SureColor SC-P8000 SureColor SC-P8000 STD Spectro SureColor SC-P8000 STD SureColor SC-P20000 SureColor SC-P10000 Epson SureColor SC-T7000 Epson Stylus Pro 9900 Spectro Proofer UV Epson Stylus Pro 9900 Spectro Proofer Epson Stylus Pro 9900 Epson Stylus Pro 9890 SpectroProofer Epson Stylus Pro 9890 Epson Stylus Pro 9880 Epson Stylus Pro 9700 Epson Stylus Pro 7880 Epson Stylus Pro 11880 |
| Finish type | Gloss |
| Media weight | 250 g/m² |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 30 pc(s) |
| Master (outer) case height | 141 mm |
| Master (outer) case width | 141 mm |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 85 cm |
| Master (outer) case length | 1138 mm |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Products per pallet layer | 5 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Products per pallet layer (UK) | 7 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 35 pc(s) |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet height (UK) | 85 cm |
| EAN | 0010343853867 |
| Warranty | 1 year |
| Source: Icecat.biz | |
Photo Paper Gloss is an affordable 250g/m Resin Coated, instant-dry media ideal for high quality, photographic reproductions and graphic arts that require a high gloss finish.
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Fetch from the shop
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Postal package
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Doorstep delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Business Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Home Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Home delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.
