105390€
Show VAT 0%
Show VAT 25.5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Mariehamn
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
Manuals
| Weight & dimensions | |
| Weight | 60.9 kg |
| Height | 318 mm |
| Width | 190 mm |
| Depth | 535 mm |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 18 pc(s) |
| Battery capacity | 9 Ah |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
| EAN | 4260074976724 |
| Warranty | 2 years |
| Source: Icecat.biz | |
Battery Pack for VFI 1000/1500 LCD (18x9Ah, 36VDC). Includes 6 strings of 3 batteries, each 12V/7Ah capacity. Battery pack operates on 36VDC nominal voltage. Dimensions are H:318mm x W:190mm x D:535mm. Weight: 60,9kg. Battery pack is additionally equipped with 3A charger.
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Fetch from the shop
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Postal package
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Doorstep delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Business Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Home Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Home delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
- PDF document (English)
- PDF document (English)
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.
