1290€
Show VAT 0%
Show VAT 25.5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Mariehamn
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Weight & dimensions | |
| Weight | 14.5 g |
| Height | 50.5 mm |
| Diameter | 1.45 cm |
| Packaging data | |
| Package weight | 62 g |
| Package depth | 16 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package width | 80 mm |
| Package type | Blister |
| Battery | |
| Battery technology | Lithium |
| Battery type | Single-use battery |
| Battery capacity | 2900 mAh |
| Product colour | Silver |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Battery size(s) | AA |
| Other features | |
| Battery form factor | Cylindrical |
| EAN | 4008496680511 |
| Warranty | 1 year |
| Source: Icecat.biz | |
- The perfect choice for high-end products like digital cameras, handheld navigation system and much more.
- Lasts up to eight times longer in digital cameras than usual Alkaline.
- Up to 38% reduced weight in comparison to Alkaline.
- Works outstandingly at extreme temperatures.
- Can be stored up to 10 years without leakage.
- Lasts up to eight times longer in digital cameras than usual Alkaline.
- Up to 38% reduced weight in comparison to Alkaline.
- Works outstandingly at extreme temperatures.
- Can be stored up to 10 years without leakage.
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Fetch from the shop
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Postal package
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Doorstep delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Business Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Home Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Home delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.
