990€
Show VAT 0%
Show VAT 25.5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Mariehamn
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
Manuals
| Weight & dimensions | |
| Weight | 136.9 g |
| Height | 61.5 mm |
| Diameter | 3.42 cm |
| Packaging data | |
| Package weight | 280 g |
| Package depth | 35 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package width | 80 mm |
| Package type | Blister |
| Battery | |
| Battery technology | Alkaline |
| Battery type | Single-use battery |
| Product colour | Blue, Gold |
| Country of origin | Germany |
| Battery voltage | 1.5 V |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Battery size(s) | D |
| Other features | |
| Battery form factor | Cylindrical |
| EAN | 4008496559237 |
| Warranty | 1 year |
| Source: Icecat.biz | |
- Powerful energy for power-hungry devices, e.g. toys, music devices, LED flashlights etc.
- Clear communication of recommended use by way of pictograms
- "Made in Germany" as the proof of origin on the blister front of the most important product types
- "Single Press Out" enables easy opening of the pack and good storage for unused batteries
- Clear communication of recommended use by way of pictograms
- "Made in Germany" as the proof of origin on the blister front of the most important product types
- "Single Press Out" enables easy opening of the pack and good storage for unused batteries
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Fetch from the shop
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Postal package
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Doorstep delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Business Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Home Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Home delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
- leaflet (English)
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.
